PIN KNYGOS
Mano audiorekomendacijos visiems gyvenimo atvejams
Atnaujinta: 2025 m. birželio 26 d.

Kurdamas podkastą „Pradėk iš naujo“ ne kartą įsitikinau: knygos ir audioknygos – svarbi bemaž visų, gyvenančių pilnavertį gyvenimą, dalis. Per 4 metus tokių žmonių pakalbinau beveik šimtą ir visi (su retomis išimtimis) sakė, kad knygos buvo vienas svarbiausių veiksnių:
- Atvėrusių naujus pasaulius,
- Padėjusių geriau pažinti save,
- Kūrusių kitokią – saugią – aplinką,
- Įkvėpusių gyvenimą gyventi labiau.
Man audioknygos – buvo pagrindinis veiksnys.
Būtent audioknygos, nes tuo metu, kai savo gyvenimą pradėjau iš naujo, neturėjau net menkiausios galimybės paskaityti ar net pavartyti knygą (išskyrus, žinoma, vaikiškas knygeles). O apetitas buvo nepasotinamas...
Anksčiau dalindavausi pavienėmis knygomis, bet štai kas neseniai nutiko:
Supratau, kad po 15 metų klausant ir skaitant šimtus knygų, atrenkant ir lietuviškai išleidžiant pačias vertingiausias – tokias, kurias jau esu skaitęs (klausęs) ne kartą, ir, greičiausiai, dar ne kartą grįšiu – supratau, kad... Viskas. Baigta. Pasakyk man, kas tau aktualu šiandien ir aš pasiūlysiu tau knygą.
Taigi, kviečiu pasirinkti temą, kuri šiuo metu svarbi tau, kur labiausiai trūksta balanso — ir nerti į ją.
Asmeniniai finansai, finansinis raštingumas
„Noriu uždirbti daugiau“ — būtent šią žinutę iš PIN bendruomenės girdžiu dažniausiai. Sveikas, normalus noras. Panašiai ir aš kažkada pradėjau. Galvojau, kad noriu uždirbti daugiau – nors iš tiesų trūko bazinių asmeninių finansų valdymo įgūdžių (nes ir taip nemažai jau uždirbdavau). Tačiau būna visaip. Bet kuriuo atveju, tai labai gera pradžia ir nuostabių audioknygų šia tema tikrai yra. Štai penkios, nuo kurių rekomenduoju pradėti:

Penkios audioknygos norintiems daugiau uždirbti, daugiau išsaugoti ir kurti sveiką santykį su pinigais:
- Morgan Housel „Pinigų psichologija“ — jei reiktų rinktis vieną, tai būtų ši. Santykis su pinigais, investavimas, pragmatiškas požiūris. Ne įkvėpimui.
- Robert T. Kiyosaki „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ — keičianti pamatines nuostatas apie įtakos ratą, atsakomybę, vertę, skatinanti keisti elgesį su pinigais (jos dėka nusprendžiau pradėti verslą).
- MJ Demarco „Greitkelis link Milijono“ — autorius kiek arogantiškas, bet knyga gerai perteikia greitkelio, šunkelio ir kelkraščio skirtumus bei kaip interneto dėka galima per 3-5 metus neblogai prasisukti.
- Grant Cardone „Milijonieriaus užrašai“ — labai primityvi, labai trumpa, bet (atvirtumo akimirka) kai buvo stipriai kritusi finansinė savivertė, klausiau kaip kokios hipnozės ir tikrai padėjo.
- George S. Clason „Turtingiausias Babilono žmogus“ — klasika, gan gražiai ir lengvai sudėliojanti bazinius principus.
Finansų tema stipriai persidengia ir su kitomis temomis, bet visas šias knygas sudėjau į atskiras kategorijas.
Asmenybės tobulėjimas
Tai mano mėgstamiausia kategorija, tad nieko nuostabaus, kad ir knygų čia – daugiausia. Aš tikiu, kad mokytis – net ir gyvenimo įgūdžių (ypač jų) – mes galim visą gyvenimą. Tai ir mokausi. Štai audioknygos, davusios man daugiausiai pamokų:

Audioknygos sąmoningai, integraliai, vertybėmis grįstai asmenybei puoselėti:
- Stephen R. Covey „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“ — asmeninė lyderystė, sąmoningumas, pašaukimas, gyvenimo vizija, pasaulėžiūra, produktyvumas, tikslai, vadovavimas, integralumas, augimo mąstysena.
- Dale Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“ — bendravimas, įtaka, lyderystė.
- Martha Beck „Pilnatvė“ — integralumas, pažeidžiamumas, tikrieji gyvenimo iššūkiai.
- Don Miguel Ruiz „Keturi susitarimai“ — pirminės socializacijos įtaka, ribojančios nuostatos, vidinė laisvė, integralumas (popierinė knyga).
- James Clear „Atominiai įpročiai“ — įpročiai, tikslai, sveikata, sportas, identiteto ir įpročių sinchronizavimas. Perklausyk bent 3 kartus.
- Joe Dispenza „Atsikratykite įpročio būti savimi“ — ribojantys įsitikinimai, neuroplastiškumas, tapatybės virsmas.
- Brianna Wiest „Tas kalnas esi Tu“ — savisabotažas, nuostatos, savivertė, proveržis.
- Tony Robbins „Pažadinkite savyje Milžiną“ — emocinis intelektas, verslumas, santykiai, finansai, produktyvumas, sveikata, sportas.
- Mark Manson „Subtilus menas nekrušti sau ir kitiems proto“ — griežta, šmaikšti, taikli, apie gyvenimo pasirinkimus, pašaukimą, perfekcionizmą, sėkmę.
- Brene Brown „Pažeidžiamumo galia“ — audiokursas (ne audioknyga), gėda, kaltė, emociniai šarvai, perfekcionizmas, stokos kultūra, autentiškumas, drąsa, gyvenimas visa širdimi.
- Oliver Burkeman „Keturi tūkstančiai savaičių“ — gyvenimo balansas, soc. medijos, efektyvumas.
- Robert Kiyosaki „Turtingas tėtis, vargšas tėtis“ — jau minėjau ją prie asmeninių finansų, bet ir asmenybės augimui ši knyga man buvo labai vertinga.
- Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“ — vizualizacija, tikslai, pasąmoniniai įsitikinimai, sprendimai.
Žmogaus psichologija
Asmenybės tobulėjimo ir psichologijos temos labai dažnai persipina, tačiau čia išskyriau vertingiausias audioknygas, kurių autoriai – psichologai, sociologai arba terapeutai:

Audioknygos norintiems geriau suprasti savo ir kitų žmonių elgesį bei elgesio modelius – kaip tai mato mokslas:
- Bessel van der Kolk „Kūnas mena viską“ — traumos, kūno ir proto ryšys, terapijos būdai.
- Brene Brown „Pažeidžiamumo galia“ — gėda, kaltė, emociniai šarvai, perfekcionizmas, stokos kultūra, autentiškumas, drąsa, gyvenimas visa širdimi.
- Martha Beck „Pilnatvė“ — integralumas, pažeidžiamumas, tikrieji gyvenimo iššūkiai.
- Catherine Gildiner „Labas rytas, pabaisa“ — fizinės ir emocinės traumos, gijimas.
- Dr. Henry Cloud, Dr. John Townsend „Ribos“ — ribos, asmeninė erdvė (per krikščionybės pusę, bet galima klausyti ir atsiribojus, ką aš ir dariau, nes knyga labai gera).
- Gabor Maté „Kai Kūnas sako NE. Slopinamo streso kaina“ — psichosomatika, proto ir kūno ryšys, svarba pasirūpinti savimi.
- Melody Beattie „(Ne)priklausomi. Kaip liautis kontroliuoti kitus ir pradėti rūpintis savimi“ — ši knyga yra šiokia tokia išimtis, autorė iš tiesų neturi nei psichologijos, nei socialinių mokslų ar apskritai aukštojo išsilavinimo, tačiau tai labai svarbi knyga, stipriai padėjusi, kai dirbau su saviverte (ją, beje, man parekomendavo mano psichoterapeutė).
- Mihaly Csikszentmihalyi „Srautas“ — originalusis darbas apie „flow“ būseną, kas tai ir kaip ją pasiekti. Ši teorija buvo pritaikyta praktiškai visose srityse, siekiant kurti pasitenkinimą teikiančią patirtį. Ją puikiausiai galima taikyti ir sau.
Dvasinis augimas ir sąmoningumas
Čia išskyriau kelias dvasinio tobulėjimo knygas, kurios įkvėpė mane, kurias klausiau ne sykį ir tikrai dar ne sykį klausysiu. Beje, keletas anksčiau paminėtų knygų dvasiškai augina ne ką mažiau (ypač Pilnatvė, 7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai, Pažeidžiamumo galia, net Subtilus menas nekrušti sau ir kitiems proto — tik ne taip tiesiogiai), tačiau šios yra išimtinai apie dvasinę žmogays kelionę, sąmoningumo ugdymą, ego, vidinę laisvę.

Audioknygų rekomendacijos tavo dvasiniam tobulėjimui
- Eckhart Tolle „Naujoji žemė“ — ego, skausmo kūnas, sąmoningumas, pabudimas, gyvenimo prasmės klausimai.
- Michael Singer „Išlaisvinta Siela“ — ramybė, vidinė laisvė, savasis „aš“ (pastaba: knygos įgarsinimas man ne itin patiko, bet perklausiau šiek tiek pasigreitinęs dėl turinio, kuris man pasirodė labai labai vertingas).
- OSHO „Intymumas“ — santykiai, sąmoningumas, budrus gyvenimas, atvirumas, santykis su savimi.
- Herman Hesse „Sidhartha“ — kelio paieškos, pasiklydimas, pabudimas, dvasinė kelionė, kova su savo ego (tai viena mano mėgstamiausių knygų apskritai).
- Don Miguel Ruiz „Keturi susitarimai“ — integralaus autentiško santykio su savimi ir aplinka kelias.
- Jon Kabat-Zinn „Kur beeitum, jau esi ten“ — arba kitaip, „Meditacija kasdieniame gyvenime“. Išsamiai, be mistikos apie dėmesingą įsisąmoninimą (mindfulness) ir meditaciją.
Verslas ir lyderystė
Dvi itin plačios, bet labai tarpusavyje susijusios temos. Čia sudedu tokias knygas, kurios man padėjo, praplėtė požiūrį, davė daugiausiai naudos. Turėkite omeny, kad į verslo ir lyderystės kelią leidausi absoliučiai be jokios ankstesnės patirties ir žinių, t.y. visiškai nuo nulio, kaip savamokslis, ir audioknygos man buvo esminis įrankis šioje kelionėje.

Audioknygos, kurios brandino manyje verslininką, vadovą ir lyderį:
- Stephen R. Covey „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“ — asmeninė lyderystė, sąmoningumas, pašaukimas, gyvenimo vizija, pasaulėžiūra, produktyvumas, tikslai, vadovavimas, integralumas, augimo mąstysena.
- Gary Keller „Tik Vienas dalykas“ — nr. 1 knyga apie asmeninį produktyvumą, efektyvumą, tikslus. Klausiau 7 kartus, šiandien taikau praktiškai viską.
- Eric Jorgenson „Navalo Ravikanto Almanachas“ — vieno įtakingiausių Silicio slėnio investuotojų gyvenimo filosofijos, principų, minčių rinkinys.
- Chris McChesney, Jim Huling, Sean Covey „4 vykdymo disciplinos“ — kaip organizacijose sistemiškai siekti aukštų tikslų nepaisant kasdienio darbų sūkurio. Labai vertinga sistema.
- Robert Kiyosaki „Turtingojo tėčio pinigų srauto kvadrantas“ — darbuotojas, freelanceris, verslininkas ir investuotojas — kuo skiriasi šios keturios pasaulėžiūros.
- Chris Voss „Jokių kompromisų“ — neįtikėtinai vertinga knyga apie derybas ir įtaką – iš buvusio FTB tarptautinio įkaitų derybininko lūpų.
- Michael E. Gerber „Verslo mitas“ — kaip susisteminti verslą, kad jis taptų tvarus. Delegavimas, verslo gyvavimo fazės, augimas, frančizių kūrimas.
- Ray Dalio „PRINCIPAI“ — vieno turtingiausių žmonių pasaulyje, didžiausio rizikos draudimo fondo „Bridgewater associates“ įkūrėjo ir valdytojo gyvenimo ir verslo principai. Labai tiršta ir labai lėta knyga, yra Audiotekoje audio, bet man būtent ši geriau skaitėsi popieriuje.
- Tony Hsieh „Pristatome laimę“ — kaip kuriamas į klientą orientuotas verslas: „Zappos“, kurią Amazon nupirko už 1,2 milijardo JAV dolerių, istorija. Daug metų tai buvo nr. 1 pavyzdys daugybei pasaulinių verslų.
- Eliyahu M. Goldratt „Tikslas“ — apribojimų teorijos pagrindai įvilkti į labai skanų verslo romano formatą. Nors apribojimų teorija plačiausiai taikoma didžiojoje pramonėje, iš tiesų ją galima taikyti tiek pardavimams, tiek sistemų analizei, tiek knygų leidybai.
- Robert Cialdini „Įtakos galia“ — vertinga galvojant apie marketingą, t.y. ką svarbu akcentuoti komunikacijoje, kad klientui sutrumpinti sprendimo kelią (nenaudoti blogiems tikslams).
- Tim Ferriss „4 valandų darbo savaitė“ — kaip išsivaduoti iš samdomo darbo, įveikti baimes, kaip veikia internetiniai verslai, dropshipping’as ir pan. Produktyvumas, koncentracija, nuostatų laužymas.
- M.J.Demarco „Greitkelis link milijono“ — išsamiai aprašyta vieno sėkmingo interneto startuolio istorija su konkrečiais patarimais, kaip sukurti savąjį.
Biografijos ir įkvepiantys
pasakojimai
Tai labai asmeniška kategorija, nes kiekvieną mūsų skirtinguose gyvenimo etapuose įkvepia skirtingi dalykai ir skirtingi žmonės. Todėl čia dalinuosi tuo, kas kažkada įkvėpė mane. Tiesa, mane dažnai įkvepia saviugdos knygos ir autoriai, bet čia sudėjau specifiškai tokias, kurios nereikalauja jokių veiksmų, kurių klausyti gali po darbų (kai jau esi pavargęs) ar net prieš miegą.

Audioknygų rekomendacijos įsikvėpti įdomiam, prasmingam, žaismingam gyvenimui
- Walter Isaacson „Steve Jobs“ — vieno didžiausių XX a. vizionierių biografija. Man asmeniškai tai pati įdomiausia biografija, kokią kada teko skaityti ar klausyti. Labai tikra, visapusiška, nors ir apie žmogų, kuris tikrai ne tik auksu žiba.
- Herman Hesse „Sidhartha“ — mano be galo pamėgto rašytojo brandus kūrinys apie nušvitimo, tikrosios tiesos ieškantį brahmaną, savo kelionėje sutikusį Budhą ir nusprendusį eiti savo keliu. Labai gražus, labai įkvepiantis kūrinys. Net gaila, kad toks trumpas (nors per tas vos kelias valandas nugyvensite visą gyvenimą).
- Vincas Mykolaitis-Putinas „Altorių šešėly“ — perskaičiau mokykloje ir ši knyga mane pakeitė. Supratau, kad aš visada keliausiu savo pašaukimo keliu, nepasiduosiu visuomenės spaudimui ir primestoms normoms, kas ir koks aš turėčiau būti. Be to, tai labai graži knyga. Apsiverkiau kiekvieną kartą ją skaitydamas ar klausydamas.
- Juozas Kazickas „Vilties Kelias“ — tai vieno iškiliausių išeivijos lietuvių – Juozo Kazicko – autobiografija. Be proto įdomi istorija, labai nustebinusi, nes apie Kazicką mažai žinojau, nors jis buvo vienas kiečiausių verslininkų savo laiku ir labai daug davė Lietuvai sugriuvus sovietų sąjungai.
- Phil Knight „Batų Vilkas“ — Nike įkūrėjo autobiografija. Labai nustebino, kokia sunki iš tiesų buvo Nike pradžia. Ar žinojai, kad po Nike įkūrimo Phil Knight dar daug metų turėjo dirbti samdomam darbe, kad išlaikytų augančią kompaniją? Sužinosi daug įdomių dalykų, labai įkvepianti istorija.
Tėvystė
Tiems, kam tėvystė, kaip ir man, svabi tema gyvenime, atskleisiu paslaptį — knygos mane išgelbėjo šiame be galo sudėtingame kelyje. Šiuo metu auginu tris vaikus (vyriausiam jau 16+). Neįsivaizduoju, kaip tai būtų pavykę be šių nuostabių audioknygų:
Audioknygos, kurios suteiks konkrečius įrankius ir daug vidinės ramybės auginant vaikus:
- Aušra Kurienė „Kaip užauginti žmogų“ — numeris vienas knyga tėvams, auginantiems vaikus maždaug iki paauglystės. Laikui nepavaldūs principai, knyga perskaityta pačios autorės. Nuostabios įžvalgos.
- Daniel J. Sigel, Tina Payne Bryson „Mąstantis vaikas“ — išsamiai apie tai, kaip veikia vaikų smegenys skirtinguose amžiaus tarpsniuose, kaip dirbti su vaikų traumomis, tantrumais, daug vertingų patarimų kasdienai.
- Brene Brown „Netobulõs tėvystės dovanos“ — specialiai tėvams, kurie nėra tobuli bet nori užauginti tobulus vaikus. Apie tai, kaip pažeidžiamumo dėka savo netobulumą paversti dovana savo vaikams.
- Eglė Lukinaitė-Vaičiurgienė „Ryšys su vaiku, ryšys su savimi“ — apie ryšio su vaikais svarbą ir kaip ją kurti nuo pat pirmųjų dienų. Labai gydanti knyga.
- Jonathan Haidt „Nerimo karta“ — ši skirta jau kiek vyresnius vaikus auginantiems, tuos kuriems jau tampa aktualūs įrenginiai ir socialiniai tinklai. Apie jų žalą ir kaip išgelbėti savo vaikus.
Darnūs santykiai
Tikiu, kad gyvenimo kokybę didele dalimi (didžiausia dalimi) nulemia santykių kokybė. O iš visų santykių, santykiai su antrąja puse – patys svarbiausi. Todėl augimui šioje srityje aš skiriu daug dėmesio. Beje, šios knygos yra tau, ne tavo partneriui. Dažnai esam linkę manyti, kad jei kas negerai su santykiais, kalta yra antra pusė. Ir, vis dėlto, pradėti reiktų nuo savęs pažinimo, emocinio intelekto lavinimo, ribų suvokimo ir brėžimo, sąmoningumo.

Audioknygų rekomendacijos darniems santykiams su antrąja puse puoselėti:
- Gary Chapman „Penkios meilės kalbos“ — svarbūs santykių pagrindai, po šios knygos tampa aišku, kuo skiriasi įsimylėjimas ir meilė, ir kodėl meilė yra ne tik jausmas, bet ir veiksmas. Pažinsi savo ir savo partnerio meilės kalbas ir dialektus.
- Daniel Goleman „Emocinis intelektas“ — kodėl būtent emocinis intelektas yra raktas į visaverčius santykius ir tikrą gyvenimą.
- Marshall B. Rosenberg „Nesmurtinis bendravimas“ — kaip bendrauti taip, kad neliktų jokių nesusipratimų.
- Dr. Henry Cloud „Ribos“ — kaip ir sako pavadinimas, ši knyga yra apie ribas. Aš to neišmokau augdamas, todėl man ši knyga buvo be galo svarbi. Tiesa, ji parašyta iš krikščioniškos perspektyvos, bet man, nors ir nesu religingas, tai netrukdė. Šiaip ar taip gyvenime vadovaujuosi krikščioniškomis vertybėmis ir ribų brėžimas anksčiau man šiek tiek su jomis kirsdavosi (iki šios knygos).
- Esther Perel „Tarp kasdienybės ir geismo“ — mano akimis, viena geriausių rašančių psichoterapeučių – apie be galo svarbų ilgalaikių santykių aspektą – intymų gyvenimą.
- Robert A. Glover „Nustok būti mielu vyruku“ — ši labiau skirta vyrams, tokia šiek tiek kontroversiška, bet labiau tik iš šono. Pasigilinus, aprašytos problemos šiandien yra dažnos ir gilios. Man padėjo atrasti ir perprasti daug kitų su santykiais susijusių temų.
- David Deida „Ypatingo Vyro kelias“ — taip pat vyrams, tačiau šioje labai gilus dvasinis vyriškumo lygmuo. Nemėgstantiems lyčių stereotipų iš pažiūros nepatiks (kuo jau tie vyrai ypatingi), bet jau vien po įžangos nuomonė gali pasikeisti.
Fizinė sveikata
Daug dėmesio jau skyrėm psichinei sveikatai, bet nepamirškim, kad „sveikam kūne – sveika siela“. Nežinau kaip tu, bet aš negaliu viduje jaustis gerai, jeigu mano kūnas nesijaučia gerai. Kaip ir smegenys, kūnas man yra be galo svarbus instrumentas – ir jis turi veikti nepriekaištingai. Štai knygos, kurios padėjo suprasti, kaip geriausiai pasirūpinti savo fizine sveikata.

8 audioknygos sąmoningam ryšiui su kūnu užmegzti ir išlaikyti:
- Jason Fung „Nutukimo kodas“ — vertingiausia ir išsamiausia knyga apie protarpinį badavimą. Praktikuoju nuo 2016 metų (pagrinde 16:8), nebeįsivaizduoju, kaip būtų galima kitaip.
- Jessie Inchauspé „Gliukozės Revoliucija“ — apie tai, kaip svarbu subalansuoti cukraus kiekį kraujyje siekiant geros savijautos. Ir kaip iš tiesų tai padaryti. Tokie tikrai vertingi „hakai“.
- Allen Carr „Lengvas būdas mesti rūkyti“ — su šia knyga pagaliau mečiau rūkyti, o taip pat ir abu mano tėvai bei gal šimtas draugų. Bjauri priklausomybė pūdanti mus, labai džiaugiuosi išsilaisvinęs (rūkiau kaip kaminas virš 8 metų).
- Bill Bryson „Kūnas“ — išsamiai apie tai, kas gyvena ir kas vyksta mūsų kūne.
- Peter Attia „Pergyventi save“ — vadovėlis tiems, kas norite gyventi ilgiau.
- Matthew Walker „Kodėl mes miegame“ — apie nr.1 įgūdį gerai emocinei savijautai.
- James Nestor „Kvėpavimas“ — kodėl kvėpuojam neteisingai ir kaip išmokti kvėpuoti iš naujo.
- Daniel Z. Lieberman ir Michael E. Long „Dopaminas. Troškimo molekulė“ — išsamiai apie šį neuromediatorių, kuris šiais laikais mus tiesiog užvaldęs.
Specifiniai įgūdžiai
Dar norėčiau atkreipti dėmesį į keletą specifinių įgūdžių, kurie man atrodo yra svarbūs gyvenime, bet kuriems nebūtina paskirti visą kategoriją, nes gal tos vienos knygos ir užteks. Štai tie specifiniai įgūdžiai ir mano rekomenduojama knyga.

Vienas įgūdis — viena audioknyga:
- Viešasis kalbėjimas — Chris Anderson „TED Talks. Viešasis kalbėjimas“
- Produktyvumas ir ilgalaikių tikslų siekimas — Gary Keller „Tik Vienas Dalykas“
- Įpročiai — Charles Duhigg „Įpročio galia“ (na... ir James Clear „Atominiai įpročiai“)
- Asmeninių vertybių revizija — John F. Demartini „Vertybių faktorius“
- Manifestavimas — Roxie Nafousi „Manifestavimas“
- Asmeninė lyderystė — Stephen R. Covey „7 efektyviai veikiančių žmonių įpročiai“
- Įtaka ir efektyvi komunikacija — Dale Carnegie „Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms“
Grožinė literatūra
Pabaigai, parekomenduosiu keletą grožinių knygų, kurių klausiausi su didžiuliu malonumu. Nors grožinė literatūra sudaro vis dar santykinai mažą mano knygų repertuaro dalį, ji yra labai svarbi ir – ta dalis pamažu didėja. Jei neteko klausyti grožinės knygos, šios audioknygos idealiai tiks pirmajai patirčiai.

12 grožinių audioknygos, kurių klausiau su didžiuliu pasimėgavimu, tai ir tau rekomenduoju paklausyti:
- Herman Hesse „Sidhartha“ — vos per 4 val. atrodo, kad išgyveni visą vieno žmogaus gyvenimą. O ir dar kokį gyvenimą. Mano mėgstamiausia.
- Ayn Rand „Šaltinis“ — net 33 valandų trukmės, neapibūdinamai genialus kūrinys.
- Rimantas Kmita „Pietinia kronikas“ — jau viską apie ją girdėjot, manau. Negalėjau atlipti.
- Herman Hesse „Stepių Vilkas“ — ar minėjau, kad Hessė yra mano mėgstamiausias autorius?
- Margaret Mitchell „Vėjo nublokšti“ — klasika. Tiesiog labai gražu.
- Lev Tolstoj „Ana Karenina“ — į tą pačią lentyną.
- Gabriel García Márquez „Šimtas metų vienatvės“ — magiškojo realizmo klasika iš Kolumbijos.
- Mario Puzo „Krikštatėvis“ — filmą tikrai matei, bet ar girdėjai, kokia tai nereali knyga?
- Erich Maria Remarque „Vakarų fronte nieko naujo“ — Remarkas... jei perskaityt bent vieną jo knygą, tai tikrai šią.
- Michail Bulgakov „Meistras ir Margarita“ — privalomas skaitinys.
- Alina Bronsky „Totoriškos virtuvės ypatumai“ — neįtikėtinai įdomi knyga, iš kurios pradžioj daug nesitikėjau, bet galiausiai negalėjau atsitraukti.
- Balys Sruoga „Dievų miškas“ — pats mokykloj praleidau, bet sūnų (tuomet 10-metį) bevežant į mokyklą sykį užleidom ir abu negalėjom patikėti, kokio gerumo tai knyga. Suklausėm per porą savaičių. Liūdėjom kai baigėsi.
P.S. Jeigu dar neteko išbandyti Audioteka Club narystės, o gal ir apskritai klausytis audioknygos, turiu gerų žinių: daugumos čia paminėtų audioknygų ateinančias 30 dienų galėtum klausyti nemokamai. Viskas, ką turi padaryti, tai užsiregistruoti čia.